start Profilaktyka Społeczna Wydarzenia Noc Profilaktyki w Mławie

PostHeaderIcon Noc Profilaktyki w Mławie

W dniu 22 czerwca  uczniowie mławskich szkół ponadgimnazjalnych, nauczyciele, pracownicy mławskich instytucji oraz przypadkowi mieszkańcy Mławy wykonali  wspólny, prosty gest na znak sprzeciwu wobec przemocy, narkotyków i ludzkiej obojętności. Mława usłyszała Rytm Wolnych Serc punktualnie o godz. 16:00 ,tak jak wszystkie miasta i miasteczka w Polsce.

Rytm Wolnych Serc był najważniejszym punktem obchodów pierwszej Ogólnopolskiej Nocy Profilaktyki. Akcję   zorganizowało  Ministerstwo Edukacji Narodowej,  Ministerstwo Spraw Wewnętrznych oraz  Komenda Główna Policji w ramach programu „Profilaktyka a TY” (PaT).

W Mławie obchody Ogólnopolskiej Nocy Profilaktyki odbyły się w centrum miasta – przed budynkiem Domu Kultury oraz w Sali na piętrze MDK. Akcja rozpoczęła się krótkim  happeningiem pod hasłem „Przestańmy biec!”, podczas którego młodzież rozdawała naklejki „Ogólnopolska Noc Profilaktyki – moda na życie bez uzależnień” i zademonstrowała swoje transparenty z hasłami tj.:„Daj mi pół litra miłości i działkę rozmowy !”, „Nie krzycz – przytul”, „Jesteś po to aby żyć”. Spotkanie poprowadzili uczniowie klasy licealnej o profilu policyjnym Akademickiego Centrum Kształcenia w Mławie. Młodzież i zaproszeni goście obejrzeli premierową projekcję filmu „Więzienie – stracony czas”. W filmie występują  aktorzy-amatorzy z siedleckiego Teatru "Fanum" oraz siedleccy licealiści. Film otrzymał certyfikat programu Komendy Głównej Policji "Profilaktyka a Ty". Po projekcji młodzież spotkała się z psychologiem, panią Anną Wyrodą oraz terapeutą, panem Mirosławem Wyszyńskim na wieczornych rozmowach o profilaktyce.

Organizatorem mławskich obchodów Ogólnopolskiej Nocy Profilaktyki była Komenda Powiatowa Policji w Mławie. Akcję wsparł Miejski Dom Kultury w Mławie, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mławie oraz  NZOZ Ośrodek Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Działdowie.