start Aktywizacja Zawodowa

PostHeaderIcon Aktywizacja Zawodowa

PostHeaderIcon Nabór osób bezrobotnych chętnych do utworzenia spółdzielni socjalnych

Powiatowy Urząd Pracy w Mławie prowadzi nabór

dla osób bezrobotnych chcących utworzyć spółdzielnie socjalne.

 

Osoby bezrobotne zainteresowane założeniem spółdzielni socjalnych proszone są o zgłoszenie się w Powiatowym Urzędzie Pracy w Mławie, ul. Wyspiańskiego 7

Zgłoszenia przyjmują doradcy klienta obsługujący osoby bezrobotne oraz P. Grażyna Han – specjalista ds. rozwoju zawodowego.

Zgłoszenia przyjmowane są do 11.09.2015 r.

Dla osób zainteresowanych założeniem spółdzielni socjalnej istnieje możliwość zorganizowania warsztatów dotyczących spółdzielni socjalnych.

 

Dane kontaktowe:

Powiatowy Urząd Pracy w Mławie, Centrum Aktywizacji Zawodowej w Mławie, przy ul. Wyspiańskiego 7.

Tel.: 023 655-19-96, wew. 331, 332, 333, oraz

Grażyna Han, pokój nr 13 – tel. 023 655-19-96, wew. 313

 

Spółdzielnia socjalna to rodzaj spółdzielni pracy, opiera się na zasadzie osobistego świadczenia pracy przez jej członków. Celem spółdzielców jest prowadzenie przedsiębiorstwa w oparciu o wspólną pracę. Praca w spółdzielni socjalnej jest bardzo ważna, ponieważ daje możliwość zarabiania, ale również współdecydowania. Osoba zatrudniona w spółdzielni socjalnej jest współgospodarzem tej spółdzielni, współdecyduje o tym, co spółdzielnia robi i co będzie robić. Taka praca daje nie tylko dochód, ale uczy również odpowiedzialności i bycia świadomym obywatelem.

Zapraszamy przyszłych spółdzielców.

Mława, dnia 12.08.2015 r.

 

PostHeaderIcon NABÓR KANDYDATÓW NA SZKOLENIA

W związku z pozyskanymi środkami oraz przeprowadzoną analizą rynku pracy, Powiatowy Urząd Pracy w Mławie planuje zorganizować następujące szkolenia:

 • Ø Doradca klienta w sprzedaży bezpośredniej,
 • Ø Kelner – barman – barista,
 • Ø Kurs księgowości z obsługą programów m.in. Excel, Płatnik, WF-MAG, SYMFONIA,
 • Ø Lakiernik,
 • Ø Obsługa programu AUTO-CAD.
 • Ø Operator ładowarki,
 • Ø Operator równiarki,
 • Ø Operator podajnika do betonu (mixo-kret),
 • Ø Operator agregatu tynkarskiego
 • Ø Organizowanie imprez okolicznościowych,
 • Ø Pracownik gospodarczy, konserwator z uprawnieniami SEP do 1 kV,
 • Ø Pilarz,
 • Ø Przedstawiciel handlowy,
 • Ø Spawanie metodą MAG,
 • Ø Pizzerman – kucharz

W związku z ograniczoną liczbą miejsc w pierwszej kolejności na szkolenia będą kierowane osoby, które przedstawią uprawdopodobnienie czyli oświadczenie pracodawcy o zamiarze zatrudnienia osoby bezrobotnej po ukończeniu szkolenia.

 

Zgłoszenia przyjmowane są do 31.08.2015 r.

 

Zgłoszenia na w/w szkolenia przyjmuje Pani Grażyna Han – specjalista ds. rozwoju zawodowego,  pokój nr 13, Mława, ul. Wyspiańskiego 7,. Tel. 023 654 34 01, 023 655 19 96 wew. 313. Zgłoszenia są przyjmowane od poniedziałku do piątku od 8.15 do 15.

 

 

PostHeaderIcon WARSZTATY DLA OSÓB BEZROBOTNYCH

Powiatowy Urząd Pracy w Mławie ogłasza nabór   do udziału w warsztatach dla osób bezrobotnych dotyczących spółdzielni socjalnych.

PROJEKT „KSZTAŁCENIE  I SZKOLENIE OSÓB BEZROBOTNYCH PRZEZ SŁUŻBY ZATRUDNIENIA ORAZ INSTYTUCJE SZKOLENIOWE Z UWZGLĘDNIENIEM ZAGADNIEŃ EKONOMII SPOŁECZNEJ” FINANSOWANEGO PRZEZ KOMISJĘ EUROPEJSKĄ W RAMACH PROGRAMU ERASMUS+ AKCJA 1 – MOBILNOŚĆ EDUKACYJNA REALIZOWANY PRZEZ POWIATOWY URZĄD PRACY W MŁAWIE

Powiatowy Urząd Pracy w Mławie ogłasza nabór do udziału w warsztatach dla osób bezrobotnych dotyczących spółdzielni socjalnych.

Warsztaty odbędą się w dniach 7 lipca i 8 lipca 2015 r. w godzinach 9-14 w Centrum Aktywizacji Zawodowej przy ul. Wyspiańskiego 7, Sala nr 14.

Osoby bezrobotne zainteresowane założeniem spółdzielni socjalnych proszone są o zgłoszenie chęci uczestnictwa w warsztatach do dnia 30.06.2015 r.

Zgłoszenia przyjmuje Grażyna Han – specjalista ds. rozwoju zawodowego.

Dane kontaktowe:

Grażyna Han, pokój nr 13 – tel. 023 655-19-96, wew. 313

Centrum Aktywizacji Zawodowej w Mławie, przy ul. Wyspiańskiego 7.